Rodzaje pomp hydraulicznych

Rodzaje pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna to urządzenie mechaniczne służące do przesyłania płynu. Urządzenia te mogą różnić się rozmiarem i wyglądem, ale wszystkie mają pewne wspólne cechy. Producent pomp hydraulicznych musi dostosować się do specyfikacji swoich klientów podczas projektowania swoich pomp. Obejmuje to minimalny i maksymalny przepływ płynu, moc i prędkości robocze. Wielu dostawców dołączy również czujniki wyładowań i inne urządzenia monitorujące. Dodatkowo producenci zaprojektują pompę o określonej wadze, możliwości wysuwania pręta, średnicy i długości.

Pompa zębata Load-Sensing
Wykrywanie obciążenia to kluczowa cecha hydraulicznej pompy zębatej. Kontroluje przepływ płynów hydraulicznych, określając maksymalne obciążenie i odpowiednio dostosowując prędkość uruchamiania pompy. Ponadto umożliwia pracę pomp z głowicą martwą i głowicą bez powodowania utraty mocy. Hydrauliczna pompa zębata z czujnikiem obciążenia może być skonfigurowana do generowania ciśnienia do 300 PSI przy bardzo niskich natężeniach przepływu.

Hydrauliczna pompa zębata z czujnikiem obciążenia jest wyposażona w serwomechanizm, który dostosowuje ciśnienie wyjściowe w zależności od obciążenia. Mechanizm ten jest zwykle kontrolowany przez zawór ograniczający ciśnienie. Po obciążeniu pompa utrzymuje nominalny przepływ 1,1 m3/s. Jeżeli obciążenie spadnie poniżej znamionowego natężenia przepływu, regulator ograniczający ciśnienie automatycznie dostosuje położenie jarzma pompy.

Hydrauliczne systemy wykrywania obciążenia mogą obniżyć koszty paliwa i energię wejściową. Wytwarzają również mniej ciepła i mogą wydłużyć żywotność części składowych.

Pompa tłokowa Load-Sensing
Tłokowa pompa hydrauliczna wykrywająca obciążenie działa na zasadzie wykrywania różnicy ciśnień w kryzie. Pompa jest uruchamiana, gdy różnica ciśnień wzrasta przed i za dopływem. Pompa następnie zwiększa swoją wydajność, aby dopasować się do odpowiedniego ciśnienia. Pompa z czujnikiem obciążenia wykorzystuje zawór regulacyjny do utrzymywania różnicy ciśnień w kryzie. Pozwala to pompie na utrzymanie precyzyjnego przepływu i ciśnienia. Ten typ pompy jest również w stanie utrzymać ciśnienie rezerwowe równe lub nieco wyższe od różnicy ciśnień między pompą a obciążeniem.

Tłokowa pompa hydrauliczna z czujnikiem obciążenia jest używana w zastosowaniach, w których konieczna jest regulacja ciśnienia. Pompy z czujnikiem obciążenia są bardzo skuteczne, gdy natężenie przepływu jest wysokie. Regulacja czujnika ciśnienia ma na celu zapewnienie, że pompa będzie nadal działać przy znamionowym natężeniu przepływu, nawet przy wzroście lub zmniejszeniu obciążenia. Regulator ograniczający ciśnienie dostosowuje pozycję jarzma, gdy natężenie przepływu spada poniżej natężenia znamionowego.

Osiowa pompa tłokowa o zmiennym wydatku
Pompy osiowo-tłoczkowe o zmiennym wydatku są rodzajem pompy hydraulicznej przeznaczonej do obsługi wysokich ciśnień. Pompy te podlegają złożonym zjawiskom dynamicznym. Te części pompy obejmują tarczę skośną, tłok i płytkę zaworową. Tarcza skośna jest ustawiona pod kątem do osi obrotu, a tłoki muszą obracać się osiowo, aby krążyć wokół bloku cylindrów. Ten sinusoidalny ruch tłoków powoduje, że płyn uwięziony pomiędzy tłokiem a płytą zaworową jest wypychany lub wypychany przez otwór wylotowy.

Pompy osiowo-tłokowe o zmiennym wydatku są zaprojektowane z wieloma czujnikami, które kontrolują wydajność pompy. Oprócz wykrywania ciśnienia obciążenia pompy mierzą wolumetryczną prędkość pompowania płynu hydraulicznego i prędkość obrotową pompy. Ponadto zawierają również czujniki ciśnienia do regulacji położenia kątowego płyty oporowej pompy.

Oferta naprawy pomp hydraulicznych: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *